čtvrtek 17. května 2018

MIA... Foamiran a lesná víla.

Po poslednom nákupe v našej záhradke som sa už nevedela dočkať tvorenia. Okrem množstva fajnových kúskov som si doplnila aj zásoby foamiranu, hlavne bieleho, lebo si kvietky najradšej vyrábam a farbím na mieru ku konkrétnemu projektu a podľa  želaní zákazníkov. Pri nákupe materiálu ma tentokrát viedli predovšetkým želania jednej mojej veľmi milej zákazníčky Katky. Želala si fotoalbum s boxom pre dievčatko. Biely základ zdobený motívom v žlto - fialovo - ružovej kombinácii farieb.

Základ fotoalbumu a boxu, ktorý sa uzatvára na magnet, som si vyrobila z lepenky a bieleho perleťového  plátna.

 Na zdobenie albumu som použila kvietky z foamiranu, chipboard víly a rámček, papierové výrezy, kamienky a krásne papiere z kolekcie I Love vintage od Craft & You. 
Keď som si už vybrala všetok materiál, ktorý ladil s mojou predstavou kompozície, pustila som sa najskôr do výroby foamiranových kvietkov.
Naposledy som vám ukázala, ako sa dá jednoducho vyrobiť  kvietok z farebného foamiranu. Tentokrát som použila biely foamiran, ktorý som si nafarbila presne na mieru. 
Na farbenie veľmi rada používam olejové pastely.  Kvietky som si vyrezala pomocou big shotu a vyrezávacej šablóny. 
Najskôr som si pastelmi rôznych farieb nafarbila len tak "halabala" jednotlivé kvietky z oboch strán.
Potom som farby rozotrela a pekne prepojila pomocou vlhčeného obrúska.

Nafarbené kvietky som vytvarovala, navrstvila a dozdobila kamienkom.
Potom som si vzala do parády chipboardy víly a rámček. Nafarbila som  ich pomocou pečiatkových podušiek a clear embosovacieho prášku tak, aby mi ladili k papieru a kvietkom.
 Už len preniesť predstavu na album, dozdobiť kamienkami a hotovo :-)

 

Milujem, ako sa kôpka materiálu postupne mení na kúsky, ktoré robia iným radosť.
Budeme veľmi radi, keď sa nám pochválite svojimi najnovšími projektmi z materiálu z našej zahrádky na stránke Paper Garden Club :-)

Želám vám pohodu a radosť nielen pri tvorení :-)
S láskou

Žádné komentáře:

Okomentovat