úterý 19. června 2018

MIA... Kvetinové zápisníky.

Po dlhšej dobe, kedy som tvorila hlavne fotoalbumy mám radosť, že som sa v posledných dňoch dostala k tvorbe zápisníkov. Ja ich zbožňujem. Kľudne by som mohla mať aj po dva rôzne v každej kabelke 😄. A našťastie nie som v tomto sama. Aj moje zákazníčky ich milujú a radi nimi obdarúvajú svojich blízkych aj seba. V posledných rokoch si ich odo mňa pýtajú napríklad aj ako darček pre pani učiteľky. Dnes mám pre Vás malú zápisníkovú inšpiráciu, v hlavnej úlohe kvety.
Základ zápisníka je lepenka obalená plátnom, ktoré používam veľmi rada, asi ste si to už všimli aj na mojich fotoalbumoch. 
Použila som pri ich tvorení kombináciu kvetov v podobe pečiatok a nádherných dizajnových papierov s kvetinovým vzorom z našej letnej zahrádky.
Ja keď vezmem do ruky pečiatku, akosi sa ihneď druhou naťahujem za embossovacími práškami. Milujem túto techniku. Odkedy som sa ju naučila, používam ju v kombinácii s pečiatkami skoro vždy. Je to akoby som ten odtlačok obliekla a až teraz sa môže v plnej paráde predviesť svetu.
Dá sa s ním vyblázniť na rôznych povrchoch, aj na plátne. A na dotych, no čo Vám poviem, je to úplne iná káva, aspoň teda pre mňa.
Vo vnútri zápisníky rada zdobím rôznymi stránkami zladenými s obálkou, ktoré slúžia aj ako nejaké rodeľovače stránok a majú  vrecko na založenie  drobností, lístkov, či vizitiek.

 
Nesmú chýbať moje obľúbené detaily, ako záložka s kovovou ozdobou a štipce a kartičky. Tento zápisník je vo veľkosti A6. Zmestí sa aj do malej kabelky. A práve vďaka horúcemu embossingu, je motív trvácny.

Ďalší zápisník je veľkosti A5. Tu som použila do vnútra prekrásnu kolekciu kvetinových papierov Love in Bloom od Piatek 13. 
 Pri tomto  som siahla po koženej šnúrke na zaviazanie, v odtieni šedej, ako plátno na doskách.

No a posledným kvetinovým kúskom je opäť zápisník veľkosti A6. Túto úžasnú papierovú kolekciu Until  Dawn od piatek 13 mám už dlhšie, a konečne prišiel jej čas.

 Túto srdiečkovú pečiatku jednoducho milujem 💟

Pri tomto som na zaväzovanie použila šnúrku modrej farby. Mám ich z našej zahrádky snáď vo všetkých odtieňoch.

Ako som som na začiatku spomínala, že takéto zápisníky tvorím aj ku koncu roku pre pani učiteľky, ako darček, mám dnes ešte jeden nekvetinkový prídavok. Hmm, pre pani učiteľku hudobnej výchovy napríklad.

Tento notičkový zápisník  je veľkosť A5. Použila som krásne dizajnové papiere od Pion dizajn z kolekcie To my Valentine - Love song.


Ja zápisníky neskutočne rada používam a ešte radšej ich tvorím. Veľmi sa teším, že aj iní ľudia ešte stále radi vezmú do ruky namiesto smartfónu pero a voňavý papier, keď si chcú niečo zaznačiť. Či je to len nákupný zoznam, myšlienky alebo prvý román, ktorý sa rozhodli napísať.

Verím, že som Vás inšpirovala a možno sa Vám takýto typ na darček práve teraz hodí. 

Želám vám pohodu a radosť nielen pri tvorení :-)
S láskou Mia


Žádné komentáře:

Okomentovat